emisja głosu, higiena głosu, praca nad głosem

Co mówi o nas nasza barwa i ton głosu oraz jego modulacja?

Doświadczony handlowiec doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak dużą rolę odgrywa tembr głosu podczas rozmowy sprzedażowej. Szczególnie w czasie kontaktu telefonicznego, kiedy potencjalny klient ma do czynienia jedynie z głosem w słuchawce, potrzeba umiejętności, aby z jednej strony wypaść naturalnie, z drugiej zaś umieć przekonać do zakupu produktu czy usługi.

Czym jest modulacja głosu?

Czy tego chcemy, czy też nie, nasz głos zdradza nasze emocje i nastrój. Sporo też mówi o naszej osobowości, temperamencie, nastawieniu do świata i innych ludzi. Z faktem tym nie wystarczy się pogodzić – zdecydowanie lepiej wykorzystać go z myślą o osiąganiu lepszych wyników sprzedażowych i budowaniu dobrej relacji z klientem.

W głosie łatwo wyczuć zniecierpliwienie i poirytowanie drugiej strony. Podobnie z tonu, wysokości i tembru głosu można wyczuć, gdy ktoś, kto do nas mówi, uśmiecha się do nas podczas rozmowy. Podczas rozmów telefonicznych brzmienie głosu, zastępuje niejako fizyczny gest oraz mimikę , których nasz rozmówca nie ma możliwości dostrzec, może ją natomiast doskonale usłyszeć. Można więc w pewnym uproszczeniu powiedzieć, że modulacja głosu to coś w rodzaju „gestykulacji głosem”.

Barwa głosu – w jaki sposób można ją zmodyfikować?

Choć wielu osobom nie podoba się ich barwa głosu, mało kto podejmuje wysiłki zmierzające do jej zmiany. Najczęściej przed tego typu wyzwaniami stają osoby publiczne, a także te, których wykonywany zawód wiąże się z pracą głosem – wokaliści, aktorzy, lektorzy, politycy, szkoleniowcy, doradcy z zakresu samorozwoju czy marketerzy. Zdecydowana większość osób wydaje się być pogodzona z brzmieniem, jakie wydobywa z siebie podczas rozmowy, usprawiedliwiając się tym, że przyszli z nim na świat i tym obdarzyła ich matka natura. Tymczasem kursy z emisji głosu Warszawa pozwalają znacząco poprawić brzmienie i dzięki temu przekazywać światu w pełni świadomie i dokładnie to, co się zamierzyło. Ćwiczenia z emisji głosu, składające się z różnych elementów, uczą m.in. mówienia ”z przepony”, a nie z gardła, co m.in. przekłada się na swobodniejsze i „lżejsze” brzmienie, a także cieplejszą barwę. Umożliwiają również uzyskanie głębszego brzmienia (co często jest odbierane przez odbiorców jako obniżenie głosu), a także uczą używać głosu w sposób bardziej świadomy i kontrolowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *